Pytania i porady

Odpowiemy na Twoje pytania


Na początku przygody z uzupełnieniami z włosów naturalnych nasuwa się wiele pytań, wątpliwości, obaw. Poniżej zebraliśmy i spisaliśmy kilkadziesiąt z nich, które najczęściej Państwo zadają w związku z tematem nowoczesnej metody uzupełniania włosów, którą oferuje Secret Hair. Polecamy je przejrzeć, ponieważ przedstawiają one podstawowe zagadnienia związane ze stosowaniem tej metody i być może rozwieją nurtujące Państwa niepewności.

Kolor włosów jest bardzo ważnym szczegółem, dlatego nie należy się spieszyć ze złożeniem zamówienia- ten parametr należy przemyśleć. Do formularza należy dołączyć bardzo wyraźne zdjęcie wybranego koloru. Zdjęcie może pochodzić z jakiegokolwiek źródła. Jeśli posiadasz pasemko włosów we właściwym kolorze, proszę nadać je na nasz adres- będzie to najdokładniejszy sposób na określenie właściwego odcienia. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza przy zamówieniu uzupełnienia częściowego- kiedy kolor uzupełnienia powinien być identyczny z kolorem naszych włosów.

Zaleca się złożenie zamówienia na model standardowy – w którym włosy są niemal jednej długości, ale już wstępnie nadają się do noszenia, bowiem są delikatnie wycieniowane na końcach. W przypadku konkretnych oraz bardziej skomplikowanych cięć doradza się wykonanie strzyżenia po montażu. Strzyżenie włosów na manekinie nie jest tym samym, co stylizowanie włosów po montażu ze względu na nasz indywidualny kształt głowy i owal twarzy.

Jeśli po odbiorze produktu nie masz lub nie chcesz skorzystać z usług swojego zaufanego fryzjera – nie musisz się niczym martwić – w ten sam dzień umówimy Cię ze sprawdzonym specjalistą z naszej bazy. Możesz także umówić się na cięcie i stylizację, którą fryzjer wykona bezpośrednio u nas – nie musisz już nigdzie wychodzić. Kompleksowa usługa w jednym miejscu – dla pełnej satysfakcji z korzystania z naszych usług!

Każda firma ma używa różnych materiałów, z których wykonana jest baza. Najczęściej używanymi materiałami są:

siateczka (rodzaj tiulu): bardzo przewiewna, zapewnia naturalny wygląd i komfort;
mikroskóra ( materiał przypominający folię): mniej komfortowa, lecz bardziej wytrzymała, nie przepuszcza powietrza, nie dla osób, które będą nosić swoje włosy pod spodem;
monofilament- rodzaj siatki, ale znacznie grubszej, bardzo wytrzymała, ale niestety mniej komfortowa i bardziej widoczna.
Najbardziej komfortowym materiałem i najbardziej naturalnie wyglądającym jest siateczka. Nazwa siateczki „szwajcarska” czy „francuska” tak naprawdę nic nam nie mówią, poza faktem, że ta druga jest grubsza od pierwszej. Rodzaje tych siateczek są różne u poszczególnych dystrybutorów. Firma Secret Hair 4 U oferuje Państwu najnowszą wersję siatki szwajcarskiej, która jest bardzo naturalnie wyglądającą opcją, siateczka jest cieniutka i jednocześnie mocna, nie niszczy się i przy przyłożeniu do skóry staje się niemalże niewidoczna. W ofercie posiadamy dwie wersje tej siatki- cienką i bardzo cienką. Bardzo cienka przeznaczona jest raczej dla osób, które mają doświadczenie w montażu- jest dość delikatna i może ulec zniszczeniu przy niedelikatnym traktowaniu. Ponadto w ofercie posiadamy najnowszą i najbardziej naturalną wersję bazy wykonanej z cienkiej siatki, która wzbogacona jest dodatkowo w element ukrywający supełki i imitującym do złudzenia skórę. (BAZA OPTIMUM SKIN I, OPTIMUM SKIN II)
Baza może być również wykonana wg Państwa wzoru czy sugestii. Jeśli jesteście Państwo w posiadaniu jakiejś konkretnej wersji, którą chcielibyście wykonać u nas, prosimy o nadanie bazy na nasz adres.
Każda baza może być zaprojektowana indywidualnie- w zależności od Państwa potrzeb- poszczególne materiały mogą również zostać ze sobą połączone np. baza OPTIMUM ( siatka plus element ukrywający supełki) plus mikroskóra na obrzeżach.

Pełną ofertę stosowanych najczęściej baz w systemach Seret Hair 4U znajdą Państwo czytając zakładkę: uzupełnienia całościowe

Oczywiście- istnieje taki model np. z wszytym regulowanym paseczkiem w tylnej części bazy o nazwie „OPTIMUM SKIN I+STRETCH” lub „OPTIMUM SKIN II+plus STRETCH”. Można też zamówić podstawową wersję OPTIMUM I lub II, czyli cieniutką siatkę z ukrytymi supełkami i podszyć sobie klipsy jedynie z tyłu-wtedy podpinamy z tyłu bazę do swoich włosów, a z przodu nadal kleimy na taśmy do skóry głowy.

Peruka wykonana na wymiar i w oparciu o Państwa preferencje (gęstość, kolor itp.) pozwoli na pewno na osiągnięcie najbardziej naturalnego wyglądu. Baza powinna ładnie opinać głowę- wtedy włosy układają się naturalnie.

Niemniej jednak gotowy system na sprzedaż dostępny od ręki może na nas idealnie pasować i być świetną alternatywą w przypadkach, kiedy nie chcemy czekać. Zaleca się przed zakupem przymiarkę w salonie lub dokładne sprawdzenie wymiarów i reszty parametrów pożądanego uzupełnienia, które zwróciło naszą uwagę, żeby upewnić się, że jest ono dla nas odpowiednie.

UZUPEŁNIENIE CZĘŚCIOWE – najczęściej w kształcie „czapeczki papieskiej”, pokrywa górną część głowy. Włosy po zamontowaniu należy ściąć wraz z naszymi włosami tak, aby powstała całość, włosy powinny mieć podobną długość do naszych, być takiego samego koloru, nie mogą być dużo dłuższe, ponieważ nie będą tworzyć ładnej całości z naszymi włosami. Uzupełnienie częściowe możemy montować za pomocą specjalnych spinek, które przyczepia się do naszych naturalnych włosów, bądź klei się je do skóry głowy- wtedy część górna, gdzie znajduje się ubytek włosa, powinna zostać zgolona. Można też połączyć te dwa sposoby montażu i kleić np. przedni łuk, a resztę uzupełnienia – tył, podpinać na spinki.

UZUPEŁNIENIE CAŁOŚCIOWE – rodzaj peruki, pokrywa całą głowę, pozwala na noszenie dłuższych włosów niż nasze własne, ponieważ nasze włosy schowane są pod spodem. W zależności od potrzeb, preferencji i rodzaju wybranej bazy można je kleić na obrzeżach za pomocą taśm lub kleju i nosić 24/dobę, bądź też zamówić model, który nosi się bez klejenia oraz, którego w razie potrzeby można też podkleić ( baza z wbudowaną sylikonową obwolutą na brzegach), bądź też zamówić model, który można podpinać na spinki do własnych włosów. Istnieje tez możliwość połączenia kilku sposobów montażu.

Włosy kręcone są dość wymagające. Na czym polega różnica? Np. rano należy je obficie zmoczyć, jeśli mamy zamiar je rozczesać. Włos kręcony czesany na sucho- rozprostowuje się tworząc „ afro”. Dlatego należy je zrosić obficie wodą, wtedy z powrotem uformują się nam piękne loki. To jest właśnie ten mankament, że żeby włosy kręcone zawsze tak samo ładnie się skręcały, musimy je po nocy rozczesać na mokro.

Długość użytkowania naszych systemów zależy od tego jak traktujemy je na co dzień, co jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od wielu czynników. Stosując się do otrzymanych porad na temat pielęgnacji można z powodzeniem użytkować je około roku do 2 lat. Długość tego okresu jest uzależniony od gęstości włosów, rodzaju bazy i sposobu, w jaki dbamy o nie. Osoby, które ściągają uzupełnienia na noc lub użytkują je okazjonalnie będą cieszyć się ich dobrą kondycją znacznie dłużej, należy jednak pamiętać o tym ,że z czasem one także przerzedzą się i będą wymagać uzupełnienia do pierwotnej gęstości, a same włosy będą potrzebować ponownego odżywienia i pokrycia keratyną, by powróciły do stanu z przed lat.

Dobrym sposobem na przedłużenie żywotności systemu Secret Hair jest posiadanie dwóch egzemplarzy – noszenie ich na zmianę oraz oddawanie jednego z nich po pewnym czasie do uzupełnienia- w ten sposób możemy nosić je znacznie dłużej.

Ceny wahają się średnio między 4000 zł-6000 zł – cena zależy od rodzaju uzupełnienia, rodzaju włosa, długości, gęstości wymiarów i innych parametrów zamówienia. Aby poznać dokładną cenę swojego zamówienia wystarczy wypełnić przez naszą stronę odpowiedni formularz wyceny klikając TUTAJ. Wycena nie jest równoznaczna z umową na wykonanie zamówienia i nie obliguje w żaden sposób do jego składania.

Przy każdym uzupełnieniu zostawia się nadmiar siatki przy produkcji, by klient mógł ją obciąć wg uznania. Przycinanie nie jest niczym trudnym i nie powinno rodzić żadnych obaw. Można obciąć blisko linii włosów lub nieco dalej. Można eksperymentować, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd linii włosa.

Nasze uzupełnienia w większości wykonywane są z włosa europejskiego i słowiańskiego najwyższej klasy, istnieje też możliwość wykonania zamówienia z włosów azjatyckich. Różnica w nazewnictwie włosa jest miarą grubości włosa. Słowiańskie są to włosy najcieńsze, ale nie stanowi to, że są bardziej podatne na niszczenie, ponieważ do tkania systemów Secret Hair używamy włosów pierwszego sortu. Każdą cechę włosa dobiera się w oparciu o dane zebrane podczas szczegółowego wywiadu podczas konsultacji tak, aby w rezultacie otrzymać naturalny wygląd dopasowany do wyrażonych potrzeb i urody klienta.

Tak, oczywiście, jednak zaleca się ostrożne farbowanie, głównie tych o kolorze 1b- czyli nierozjaśnianych i niefarbowanych włosów w odcieniu naturalny ciemny szatyn – płowa czerń z brązowymi refleksami. Jeśli zamawiamy już włos farbowany, najlepiej byłoby go nie koloryzować ponownie, bowiem możemy zbytnio go przesuszyć. Musimy pamiętać, że to włosy, które nie są już odżywiane przez skórę głowy.
Niemniej jednak niektórzy nasi klienci koloryzują swoje włosy i relacjonują, iż nie odczuli zmiany w stanie nawilżenia włosa.

Jak najbardziej- jest to metoda dla każdego, zarówno dla tych osób, które nie mają włosów, ponieważ straciły je w wyniku choroby, jak i dla tych, które mają włosy cienkie, bądź po prostu nie lubią swoich włosów, są znudzeni swoją fryzurą i marzą o ich zmianie.

Metodę stosuje się z powodzeniem u kobiet, mężczyzn, a także u dzieci.

Włosy po umyciu zachowują się jak nasze włosy, ale pod warunkiem, że mamy włosy klasy najwyższej. Warto upewnić się, że sprzedawca oferuje właśnie taką klasę, a nie tylko nazwę, pod którą kryją się włosy, których końce biegną w różnym kierunku. Myjemy je odpowiednim szamponem oczyszczającym i nawilżającym oraz stosujemy sprawdzone odżywcze maski. Należy jedynie pamiętać, że są to włosy, które wymagają stałego NAWILŻENIA, dlatego warto zainwestować w profesjonalną odżywkę. Ze swojej strony zawsze polecamy Państwu sprawdzone przez nas, profesjonalne linie produktów do kompleksowej pielęgnacji peruk i uzupełnień, które mamy w sprzedaży – są to sprawdzone formuły świetnie wygładzające włos i zatrzymujące w nim wodę na dłużej, co sprawia, że wyglądają zdrowo i są miłe w dotyku.

Warto przymierzyć, spróbować, by przekonać się samemu. Naprawdę trudno jest stwierdzić, że są to włosy przyklejane, doczepiane, nie wyrastające nam z głowy. Nowoczesne uzupełnienia tkane na cienkich, przewiewnych bazach zapewniają normalne funkcjonowanie -z takim systemem można się kąpać i uprawiać sporty, nie pamiętając, że nosimy włosy na siateczce. Włosy czesze się w każdym kierunku, można upinać koki, wiązać w kucyk. Przedziałek i linia włosów przy skórze wyglądają niezmiernie naturalnie dzięki stosowanym specjalnym patentom. Metodę poleca się każdemu -kobiety i mężczyźni mają okazję uzupełnić ubytki włosów na głowie pozostając sobą, czując się naturalnie i komfortowo. Dla dzieci potrzebujących uzupełnienia wykonujemy je z precyzją, by były jak najdelikatniejsze w dotyku, lekkie i by wyglądały naturalnie.

Ważnym czynnikiem wpływającym na naturalny wygląd jest: dobry montaż oraz ścięcie włosów po montażu- tak aby nadać im właściwą formę. Niektóre osoby w ogóle nie ścinają włosów po montażu i system wygląda naturalnie- ale to kwestia doboru długości fryzury, gęstości itp.

SPOSÓB ZAMAWIANIA:

1) STACJONARNIE: O tym jak wygląda konsultacja osobista, na któej złożysz zamówienie przeczytasz TUTAJ.

ONLINE: Wypełniasz odpowiedni formularz zamówienia potrzebny do poznania Twoich preferencji i wyceny (wycena jest darmowa i w żaden sposób nie zobowiązuje do składania zamówienia);
2) jeśli jesteś zainteresowany powoli i drobnostkowo omawiamy wszystkie szczegóły zamówienia;
3) po zaakceptowaniu wszystkich składowych zamówienia, podpisaniu umowy i zaksięgowaniu wpłaty zaliczkowej na naszym koncie, otrzymujesz od nas potwierdzenie otrzymania przelewu i informację o rozpoczęciu produkcji oraz przedział terminowy planowej realizacji;
4) po zakończonej produkcji, kontroli jakości i sprawdzeniu zgodności ze parametrami zamówienia, system zostaje nadany firmą kurierską na koszt FIRMY:) lub odbierany jest osobiście;
6) produkcja uzupełnienia standardowo trwa ok. 16-26 tygodni. Realizujemy również jej przyspieszenie ( do 16 tygodni) za dodatkową opłatą 600 zł. Możliwość przyspieszenia produkcji uzależniona jest od ilości zamówień złożonych w podobnym czasie- czasami może zdarzyć się tak, że przyśpieszenie nie będzie możliwe- wtedy poinformujemy o tym Państwa- najczęściej zdarza się tak w okresie około świątecznym, czy wakacyjnym;
7) każdemu klientowi przysługuje GWARANCJA na zakupiony u nas towar oraz możliwość REKLAMACJI w przypadku, gdy zamówienie nie jest wykonane wg parametrów uzgodnionych z klientem w umowie.

Grzywka to zapewne najlepszy sposób na zupełne ukrycie linii włosów na czole – choć nie jest to wcale konieczne. Niezaprzeczalnie grzywka czy noszenie różnego rodzaju opasek daje nam swobodę i pewność, że nikt nic nie dostrzeże, ale nie każdemu taka grzywka odpowiada. Można z powodzeniem obejść się bez obcinania grzywki- wtedy warunkiem naturalnego wyglądu jest sprawny, precyzyjny montaż, którego nauczymy się wraz z czasem oraz właściwie ułożona fryzura, a także małe włoski przy linii brzegowej uzupełnienia, tzw. „baby hair”, których zadaniem jest ukrywanie tego co ma być niewidoczne dla innych osób. Również dobór bazy na samym przodzie jest istotny przy doborze systemu- np. siatka szwajcarska jest cieńsza niż monofilament, zatem będzie mniej widoczna. Wraz z doświadczeniem każdy z nas znajduje „swój sprawdzony” sposób na najlepszy „kamuflaż”,a całość wygląda naturalnie i lekko.

Do przyklejania systemu służą różne kleje i taśmy– dla początkujących polecamy taśmy i to te w formie „plastrów”- pocięte w paski- kleje w tubkach nie są łatwe w użyciu dla osób początkujących. Polecamy głównie taśmy mocne ( np. „niebieską” oraz „ no shine”- są bardzo dobre i trzymają bardzo mocno nawet w wodzie czy po saunie. Mamy w sprzedaży również taśmy słabsze dla osób, które ściągają uzupełnienia na co dzień, choć te mocne są również odpowiednie do krótkich montaży. Trzymają mocno, a ich odklejanie od bazy po jednym czy dwóch dniach jest łatwe.
Jeśli chodzi o klej w tubce– można mieć go pod ręką także do małych korekt, poprawek- przy noszeniu włosów ponad tydzień i częstym myciu ich na głowie może zdarzyć się, że w jakimś miejscu baza się uniesie i wtedy można prosto i szybko skorygować to w danym miejscu przy pomocy kropelki kleju. W sprzedaży mamy godny polecenia klej do skóry wrażliwej, w którego skład wchodzi w dużej części woda- więc jest on bardzo bezpieczny dla naszej skóry i łatwo go usunąć.

Wszystkie taśmy, które posiadamy w ofercie są godne polecenia, zwłaszcza dla tych osób, które mają z natury wrażliwą skórę. Dodatkowo dla osób bardzo wrażliwych mamy w sprzedaży specjalne, hipoalergiczne taśmy do montażu krótkotrwałego, które nie uczulają i są zupełnie nieaktywne chemicznie. Jeśli chodzi o zdejmowanie systemów – dostępne są specjalne płyny do usuwania taśm, ale nie jest konieczne ich stosowanie. System – jeśli podważymy go powoli palcami, zaczyna odchodzić od skóry.

Włosy nie niszczą się, jeśli umiejętnie o nie dbamy- ściągając dość często nasze uzupełnienie i dbając również o kondycję naszych włosów.
Niezaprzeczalnie usunięcie naszych włosów czy chociażby ścięcie ich na krótko jest gwarancją większej wygody, ale zanim podejmiemy decyzję o ich ścięciu, przekonajmy się czy tego typu uzupełnienie jest dla nas właściwym rozwiązaniem.
Dla osób, które chcą nosić uzupełnienie, a zarazem dbać o swoje włosy i nie rezygnować z nich do końca, polecamy specjalnie zaprojektowaną bazę, której nie klei się z tyłu, tylko z przodu- tył wtedy jest tak wykonany, że nadal wszystko ładnie leży, choć bardzo wysokie upięcia nie będą już możliwe. Istnieje również możliwość wykonania bazy, której w ogóle nie kleimy. Szczegóły należy omówić z naszym konsultantem, który doradzi jakie rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze.

Nie, nie ma takiej możliwości- taśmy trzymają na tyle mocno, że nawet, jeśli ktoś będzie nas szarpał za włosy, nie zdoła usunąć nam uzupełnienia z głowy.

Nie, taśmy do peruk i uzupełnień nie są bardzo kosztowne. W jednej paczce jest 36 pasków, a opakowanie to koszt średnio 40 zł; plastry poleca się przecinać wzdłuż, ponieważ są dość szerokie – w ten sposób mamy do dyspozycji 72 paski do klejenia, a na jeden montaż systemu całościowego/ peruki zużywa się średnio 7/ 8 pasków, więc jedno opakowanie starcza na około 8/ 9 montaży. Pielęgnacja również nie wymaga od nas przeznaczania dużych funduszy. Wystarczy dobry, nawilżający szampon oraz maska/ odżywka, najlepiej o odczynie pH 3,5. Sprawdzone przez nas kosmetyki, które doskonale sprawdzają się przy włosach systemowych znajdują się w stałej sprzedaży w naszym sklepie.

Tak, oczywiście. Czasami są takie sytuacje, że jesteśmy zmuszeni ponosić uzupełnienie dłużej, bez zmiany taśm. Nie musimy się tego obawiać. Jeśli nosimy swoje włosy pod spodem, zwłaszcza długie, to z pewnością będzie to bardziej uciążliwe, bowiem w zależności od warunków, skóra głowy może zacząć swędzieć po kilku dniach. Jeśli nie mamy włosów, albo są one krótkie, mycie systemu na głowie sprawi, że nasza skóra będzie myta również pod spodem, ponieważ woda przepływa wtedy swobodnie pod siatką. Polecamy też zastosowanie specjalnego płynu do skóry głowy, który specjalnie oczyszcza i przygotowuje skórę głowy do montażu, wzmacniając tym samym siłę wiązania, a także zabezpiecza skórę głowy. Jeśli po tygodniu noszenia i moczenia włosów zauważymy, że siatka na jakimś fragmencie odkleiła się i delikatnie uniosła- wtedy możemy to skorygować małym kawałkiem taśmy, bądź odrobiną kleju i tym samym przedłużamy sobie konieczność wykonywania nowego montażu.
Niemniej jednak najlepiej jest zmieniać taśmy ok. 1-2 razy w tygodniu, ponieważ nasza delikatna skóra głowy, zwłaszcza pod wpływem wysokich temperatur, może się miejscowo podrażnić, jeśli zmienimy taśmy po upływie 2 tygodni.

Istnieje taka możliwość. Obecnie taka przyśpieszona produkcja trwa do 16 tygodni za dodatkową opłatą 600 zł. Są momenty, kiedy przyspieszenie jest niemożliwe, wtedy informujemy o tym klientów – najczęściej to okresy około świąteczne i miesiące wakacyjne. Może się zdarzyć, że przyjmiemy zamówienie jako zamówienie „w trybie przyspieszonym”, ale w trakcie realizacji okazuje się, że ilość złożonych zamówień „przyspieszonych” w jednym czasie jest tak duża, że nie ma możliwości, by zrealizowane one zostały terminowo. Nie pobieramy wtedy od klienta dodatkowej opłaty za priorytetowe wykonanie zamówienia.

Jeśli nosimy swoje włosy pod spodem- wtedy bardzo istotną rzeczą jest przewiewny czepek pod peruki, który zapewni nam zabezpieczenie naszych włosów przed klejem z taśm do mocowania systemu i zdecydowanie ułatwi nam wykonanie precyzyjnego montażu. Jeśli mamy pod spodem bardzo krótkie włosy, z powodzeniem możemy wykonać montaż bez użycia czepka. Jeśli mamy niską linię swoich włosów i nie chcemy naruszyć naszej naturalnej linii – zwłaszcza z tyłu, wtedy dobrym wyborem jest baza, która jest tak zaprojektowana, że nie musimy jej kleić lub umożliwia nam klejenie wtedy, gdy tego potrzebujemy np. tylko z przodu.

Chcesz złożyć zamówienie lub masz dodatkowe pytanie?

Skonsultuj się z nami – bądź pewny miłej i sprawnej obsługi, chętnie też udzielimy Ci fachowej porady!


    wpChatIcon