Jak zamocować perukę/ tupet?
Jeśli chcesz czuć się swobodnie w nowych włosach lub prowadzisz aktywny tryb życia, wystarczy, że odpowiednio dobierzesz rodzaj peruki do swoich potrzeb , a następnie zamocujesz ją – do skóry głowy , bądź włosów , które wyrastają z głowy i zapomnisz o tym , że nosisz jakąkolwiek dopinkę.
“Czy da się w ogóle nie myśleć o peruce na głowie?” – Odpowiedź brzmi – “Jak najbardziej.”
– Jeśli jesteś przekonany/a,że dla Ciebie sprawą bardzo ważną jest posiadanie pięknej fryzury, wymarzonych włosów i uznałeś/aś, że uzupełnienie ubytków na głowie/zagęszczenie jest jedynym wyjściem, wystarczy tylko odpowiednio do potrzeb i preferencji dobrać sposób uzupełnienia włosów i montażu. Potem już tylko zostaje odpowiednia nad nimi opieka oraz pielęgnacja, by na swej twarzy zobaczyć uśmiech, a w duszy spełnienie;-)
Jakie są metody montażu peruki/ tupetu/ topper’u, systemu z włosów naturalnych?
Najpopularniejsza metoda mocowania peruk/ tupetów polega na przytwierdzeniu brzegów uzupełnienia specjalnymi taśmami lub klejem do skóry głowy – bezpieczna dla skóry forma, która zapewnia najwyższy komfort użytkowania w każdej sytuacji, bez obawy, że włos spadnie nam z głowy.
Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie potrzebujemy stosować taśm klejących, np. posiadamy niską linię własnych włosów nad czołem lub np. mamy rzadkie, ale równo rozmieszczone na głowie, zdrowe włosy, system możemy doczepiać klipsami do reszty włosów na głowie – jest to jedna z form często wybierana przy uzupełnieniach częściowych, obejmujących zwykle szczyt głowy, tzw. “topperach”, “tupetach”.
W przypadku, gdy mamy całkowicie pozbawioną włosów głowę alternatywą dla klejenia jest wykonanie bazy ze specjalną obwolutą silikonową na obwodzie, która po przyłożeniu do skóry delikatnie „zasysa się” do niej, zapobiegając przemieszczeniu. Taka baza bardzo dobrze trzyma się głowy bez potrzeby dodatkowego mocowania, nie zapewnia jednak gwarancji w sytuacjach ekstremalnych, tj. nurkowanie, korzystanie z sauny, czy uprawianie sportów wyczynowych. Pozostawia jednocześnie możliwość zastosowania na niej taśm klejących w przypadku zaistnienia takiej potrzeby. Zatem wersja z obwolutą jest bardzo uniwersalna pod względem możliwości mocowania, jednak ze względu na silikonowe brzegi, linia łączenia peruki ze skórą może stać się bardziej od siateczki zauważalna. Pomiary głowy muszą zostać też zebrane niezwykle dokładnie, by sztywniejszy system wyglądał naturalnie, nie stawiał się, nie fałdował i nie sprawiał wrażenia sterczącej kopuły.
Istnieje też możliwość zastosowania stylu mieszanego – np. z przodu lub w miejscach, gdzie zależy nam na perfekcyjnym zatuszowaniu łączenia skóry z bazą, system będzie miał delikatne wykończenie z siateczki mocowane do skóry na transparentne taśmy do klejenia peruk, natomiast z tyłu zastosowany zostanie miękki element stretch’owy lub fragment silikonowy “zasysający się” do skóry. Dwa najczęstsze rodzaje wykończenia bazy peruki nad karkiem, gdy nie chcemy musieć jej zawsze podklejać to , w zależności od tego, czy mamy włosy, czy nie: specjalny regulowany pasek, który ściągnie tył na do obwodzie głowy i zapobiegnie przemieszczaniu się uzupełnienia w tylnej części – tzw. „Tył ze stretch’em”, a gdy nie mamy swoich włosów z tyłu- wstawka silikonowa.
Na podstawie indywidualnego projektu można także stworzyć dowolne, inne bazy mieszane.
W żadnym wypadku nie należy obawiać się pierwszego montażu- jesteśmy w stanie samodzielnie założyć uzupełnienie tak, by wyglądało ono naturalnie – wystarczy lustro i kilka minut w spokoju. Po kilku próbach nabiera się wprawy, a w nowej fryzurze wygląda się atrakcyjnie i wyjątkowo. Dokładne instrukcje znajdą się w kolejnych artykułach od Secret Hair – postępowanie zgodnie z nimi pozwala nauczyć się montażu i pielęgnacji i w prosty sposób cieszyć się włosami, które nie będą sprawiać nam kłopotu.